جستجو
مشاهده دسته ها
  منو بستن

  فعال سازی گوشی

  همراهان عزیز گهرتک سلام با آموزش رجیستری کردن تلفن همراه ما باشید.

  در ابتدا چند تعریف از مواردی همچون رجیستری و سامانه همتا برای شما ارائه می دهیم و بعد به آموزش آن خواهیم پرداخت.

  سامانه همتا:

  پایگاهی اختصاصی جهت ثبت اطلاعات گوشی های موبایل است و دسترسی به اطلاعات این سامانه از طریق چند راه امکان پذیر می باشد که در ادامه هر یک از انها را برای شما شرح خواهیم داد.

  هدف از اجرای سامانه همتا چیست؟

  این سامانه جهت اطمینان شما از قانونی بودن دستگاه موبایل و قاچاقی نبودن آن پیاده سازی شده است.

  طرح رجیستری چیست؟

  این طرح جهت جلوگیری از ورود گوشی های قاچاق به کشور اجرا میشود.

  برای فعال سازی دستگاه ابتدا باید به سامانه همتا متصل شوید، از 3 روش میتوانید با سامانه همتا ارتباط برقرار کنید و فعال سازی دستگاه خود را انجام دهید: 

  1. وبسایت اینترنتی به ادرس www.hamta.ntsw.ir

  2.کد دستوری #7777*

  3. اپلیکیشن همتا

   فعالسازی از طریق وبسایت:

  عملیات رجیستری در وب سایت سامانه همتا دقیقا مشابه اپلیکیشن ان است ابتدا وارد وب سایت به ادرس www.hamta.ntsw.ir شوید سپس اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و فعالسازی را انجام دهید.  

  فعالسازی از طریق کد دستوری #7777*: 

  1. پس از قرار دادن سیم کارت روی گوشی ان را روشن کنید

  2. در قسمت شماره گیری موبایل کد دستوری #7777* را وارد نموده در این هنگام یک منو برای شما باز میشود پس گزینه 2 را که جهت فعالسازی است تایپ کنید، در این مرحله شما اعلانی تحت عنوان وارد کردن شناسه 15 رقمی IEMI دستگاه یعنی همان کدی که زیر جعبه گوشی درج شده دریافت میکنید دقت کنید که این شناسه را بدون هر گونه علامت اضافی ممیز، خط تیره 
  وارد کنید. ( درصورت عدم مشاهده این کد با شماره گیری #06#* می توانید به ان دسترسی پیدا کنید)

  3. در این مرحله باید شماره سیم کارتی که روی گوشی خود قرار داده اید وارد کنید منظور شماره ایست که ان را در جایگاه سیم کارت اول تحت عنوان سیم کارت اصلی قرار داده اید.

  4. در این مرحله کد فعالسازی را وارد کرده (این کد عددی 6 رقمیست و با صفر شروع نمیشود)

  5. در این مرحله پیغامی مبنی بر تایید اطلاعاتی همچون شماره تلفن و کد 15 رقمی به شما نمایش داده میشود، درصورتیکه این اطلاعات مورد تأیید شما است، عدد ۱ را وارد نمایید سپس گوشی شما رجیستر خواهد شد. 

  فعالسازی از طریف اپلیکیشن همتا:

  این اپلیکیشن هم برای سیستم عامل اندروید و هم IOS قابل استفاده است، ابتدا اپلیکیشن مورد نظر را دانلود کنید و بعد از ورود به ان گزینه فعالسازی را انتخاب کرده و بعد شناسه 15 رقمی IEMI، شماره همراه و کد فعالسازی را وارد کنید اکنون گوشی شما در سامانه همتا ثبت شده است.

  کد فعال سازی را از کجا بدست بیاوریم؟

  1. برای دستگاه‌های آکبند قانونی، کد فعال سازی روی جعبه یا کارت گارانتی، چاپ شده است اما در مواردی شاهد عدم وجود این کد روی جعبه گوشی هستیم که میتوانید برای دسترسی به ان از دو راه اقدام کنید: 1. مراجعه به سایت قید شده روی کارت گارانتی گوشی  2. با ارسال رمز موقت درج شده روی گارانتی گوشی به شماره پیامک قید شده کد فعالسازی را دریافت خواهید کرد

  تمامی گوشی های دو سیم کارت، در صورتی که از مراجع قانونی وارد شده و در سامانه ثبت شده باشند با انجام یک بار فعالسازی می توانند هر دو سیم کارت خود را فعال نمایند. (نیازی به درج هر دو IMEI برای فعالسازی همتا نیست)

  ویدئوآموزش فعالسازی دستگاه (تلفن همراه):

  در صورت وجود هر گونه ابهامی جهت فعالسازی گوشی موبایل خود با پشتیبانی ما در تماس باشید.

  از همراهی شما تا پایان این اموزش متشکریم.